• Kategorie
  • Parametry
  • Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne i rozwojowe

Od najmłodszych lat chcemy, by nasze dzieci rozwijały się prawidłowo i staramy się, by zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju. Zabawki edukacyjne znajdujące się w naszej ofercie spełniają wszelkie standardy i wspierają dorastanie dzieci na każdym etapie ich życia. Są one idealnie wyważonym połączeniem rozrywki i edukacji dla naszych dzieci. Zabawki rozwojowe o różnorodnym poziomie trudności pozwalają pociechom odkrywać świat, uruchomić wyobraźnię oraz uczyć się nowych umiejętności. Szerokie spectrum tematyczne zestawów edukacyjnych umożliwia wybór tego najbardziej pożądanego i odpowiadającemu młodemu odkrywcy. Dziecko może w prosty i przyjemny sposób poszerzać swoją wiedzę i przy tym czerpać przyjemność z zabawy. Zabawki edukacyjne mogą być idealnym uzupełnieniem i utrwaleniem wiedzy zdobywanej w przedszkolu czy szkole. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy odnajdą w naszej ofercie zabawki dopasowane do obszarów swoich zainteresowań. Zestawy edukacyjne mogą zwiększać zasoby wiedzy w wielu obszarach. Są wśród nich zabawki typowo matematyczne, fizyczne czy chemiczne, które pomagają dowiedzieć się nieco więcej w tych obszarach nauki. Poza aspektami typowo edukacyjnymi, zabawki pozwalają również na rozwój umiejętności miękkich, takich jak kreatywność, odporność na stres czy logicznego myślenia, które są ważne w procesie kształtowania się osobowości dziecka. Pod względem merytorycznym zabawki są zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół a wiedza, która płynie z użytkowania danej zabawki jest poprawna, przedstawiona w sposób zrozumiały i prosty w odbiorze.  

Czym kierować się przy wyborze zabawek edukacyjnych?

 

Przy wyborze zabawki edukacyjnej odpowiedniej dla naszej pociechy przede wszystkim bierzmy pod uwagę wiek malucha oraz jego umiejętności. Zabawka powinna dostarczać nie tylko wiedzy, ale także rozrywki, co mogłoby być niemożliwe w przypadku, gdy zadanie przerastało by umiejętności dziecka. Zwracajmy uwagę na oznaczenia znajdujące się na opakowaniu zabawki edukacyjnej świadczące o preferowanym wieku małego użytkownika. Producenci zabawek rozwojowych z reguły wiedzą na jakim poziomie rozwoju są i jakimi umiejętnościami władają dzieci w danym wieku i w ten sposób określają ramy wieku dziecka, dla jakiego dana zabawka jest polecana.

Rozwój dziecka

Pamiętajmy jednak o tym, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i określone ramy są jedynie teoretyczne. Zabawki edukacyjne to również dobry sprawdzian umiejętności dziecka. Dzięki nim rodzice mogą dowiedzieć się więcej o zdobytej wiedzy i zasobach malucha oraz ewentualnych brakach, co umożliwia ich uzupełnienie.