• Puzzle

Puzzle dla dzieci to niezwykle owocny sposób spędzania czasu dzięki płynącemu z tego połączenia rozrywki i rozwoju. Wspólne układanie puzzli to świetna aktywność, która potrafi wciągnąć na długie godziny. Pomaga ona najmłodszym poprawić umiejętności manualne, skupienie i spostrzegawczość oraz nauczyć się cierpliwości.

Puzzle dla dzieci - ponadczasowa frajda

Tworzenie kawałek po kawałku całości obrazu daje niesamowite uczucie satysfakcji i pomaga zaznajomić się z pojęciem przyczynowości. Wykonane z wysokiej jakości, ekologicznych materiałów puzzle zapewniają bezpieczne użytkowanie nawet przez najmłodszych. Zawierają one odpowiednio mało elementów dla nieco młodszych i stopniowo coraz więcej dla starszych dzieci. Mnogość rodzajów puzzli daje możliwość swobodnego wyboru spośród setek pozycji. Oferta zawiera zarówno standardowe puzzle 2D jak również modele 3D pod różnymi postaciami. Puzzle dla dzieci to nie tylko rozrywka i rozwój poznawczy, motoryczny czy społeczny. Są one źródłem zarówno ogólnej wiedzy o otaczającym świecie, codziennych czynnościach jak i konkretnych umiejętności jak np. nauka języka angielskiego, geografii czy historii. 

Puzzle dla chłopców i dziewczynek w jednym miejscu

Ciężko w przypadku tych zabawek rozdzielić je na puzzle dla dziewczynek i puzzle dla chłopców. Tutaj z reguły zasady są jednakowe dla wszystkich rodzajów dostępnych w ofercie puzzli. Jedyną różnicą są grafiki, które kawałkami, stopniowo składają w całość dzieci. Kwestia ta może powodować powstanie nielicznych podziałów na te chętniej wybierane przez chłopców oraz dziewczynki. W takim jednak przypadku podział na puzzle dla chłopców i puzzle dla dziewcząt mija się z celem i ogranicza możliwości na dalszy rozwój maluchów. Puzzle są zabawkami koedukacyjnymi co oznacza, że są przeznaczone zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. W ofercie znajdą Państwo przeróżne rodzaje puzzli, składające się na przeróżne obrazy - te realistyczne i baśniowe, z większą dokładnością o szczegóły i te mniej konkretne. Na puzzlach często pojawiają się motywy zwierzęce, postacie z bajek, natura czy nawet reprodukcje znanych dzieł sztuki, takich jak obrazy czy budowle. Puzzle 3D pozwalają na przyjrzenie się interesującym obiektowi z dokładnością do najmniejszych szczegółów. 

Postaw na rozwój przez zabawę, postaw na puzzle dla dzieci!

 

 Puzzle dla dzieci to zajęcie niezwykle rozwijające dla najmłodszych. Największym wyzwaniem jest wówczas dopasowanie kształtów małych fragmentów w taki sposób, by ułożyły jedną, spójną całość złożoną z pasujących do siebie elementów. Podczas układanie puzzli obie półkule mózgu pracują jednocześnie, gdyż w tym samym czasie potrzeba połączyć wiedzą z obszarów logistycznych z wyobraźnią i kreatywnością. Dzięki puzzlom maluchy ćwiczą pamięć i koncentrację. Wpływa to również pozytywnie na obszary motoryczne a konkretnie precyzję wykonywania ruchów i dokładność. Wspólne układanie puzzli pozwala dzieciom bardziej się zintegrować poprzez współpracę i wspólne dążenie do celu. Wówczas wykształca się również początkująca u maluchów odpowiedzialność społeczna oraz umiejętność pracy w grupie. Dla najmłodszych polecamy wybrać te najprostsze, kilkuelementowe obrazki, by potem sukcesywnie w miarę zdobywania coraz większych umiejętności zwiększać liczbę elementów. Dla tych nieco starszych polecamy puzzle 3D, które pomogą usprawnić motorykę i podnieść nieco poziom swojej spostrzegawczości i zdolności przestrzennych. Obserwowane progresu w układaniu puzzli u pociech pozwala oceniać prawidłowość i szybkość ich rozwoju. Tym samym poprzez uczestniczenie w tym procederze razem z dzieckiem można podpowiadać mu i pomagać w trudniejszych chwilach, co niemniej przyczyni się do rozwijania nowych umiejętności. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny