Każdy ojciec, spodziewając się swojego pierwszego syna, nie może się doczekać spędzania czasu razem, kiedy tylko ten dorośnie. Każdego roku kupuje mu dużą ilość zabawek, które nie koniecznie są dostosowane do potrzeb takiego malucha. Dopiero kiedy ten osiąga wiek przedszkolny, ojciec może wyciągnąć wszystkie dotychczasowe prezenty, by zaprezentować ich możliwości. Wspólna zabawa na pewno pozwala zbliżyć do siebie ojca i syna, zwłaszcza jeśli będzie dotyczyła męskich tematów. Tatusiowie z przyjemnością sięgają po zabawki, które w ich dzieciństwie nie były jeszcze dostępne, jak na przykład samochody rc. Sprawią one wiele radości zarówno starszym, jak i młodszym, dlatego idealnie nadają się do wspólnej zabawy.

Samochodziki łączące pokolenia

samochodzik rcSamochody zdalnie sterowane są na rynku już od kilkunastu lat, jednak to, co potrafią dzisiejsze modele, dawniej było nie do pomyślenia. Nawet tanie samochody rc mają dużą moc i są w stanie wykonywać wiele trików w powietrzu, jeśli osoba kierująca opanuje panel sterowania na wysokim poziomie. Wiadomo, że ojcowie będą celowali w nieco bardziej zaawansowane modele, a swoim synom zaproponują samochód rc WLtoys z podstawowym wyposażeniem. W ten sposób będą mogli urządzać wyścigi na torze przeszkód i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem na powietrzu.

 

 

 

 

Miłość do motoryzacji od najmłodszych lat

samochodzik rcDecydując się na zakup swojemu dziecku miniaturowego samochodu, można w nim zaszczepić miłość do motoryzacji, co na pewno w przyszłości objawi się w zainteresowaniu prawdziwymi autami. Warto więc zainwestować i wybrać sklep z samochodami rc, gdzie dostanie się trwałe i solidne egzemplarze, odporne na uszkodzenia. Wystarczy kilka drobiazgów, które poskutkują awarią zabawki, a dziecko na pewno zniechęci się do pojazdów, które ciągle trzeba naprawiać. Wszystko to zależy oczywiście także od podejścia rodzica, czy kiedy samochód rc buggy będzie miał awarię, to podejmie się wspólnej naprawy z synem, czy woli oddać go komuś innemu. Naprawianie takiego samochodziku może wiele nauczyć ich oboje, dlatego warto podjąć się tego nawet bez podstawowej wiedzy, którą zawsze można pozyskać z internetu.

Wspólny czas ojca z synem jest naprawdę ważny w procesie rozwoju dziecka, zwłaszcza jeśli interesują się tymi samymi tematami. Zabawa zdalnie sterowanymi samochodzikami to pierwszy krok do zaszczepienia w dziecku zainteresowania motoryzacją, która w przyszłości może wpłynąć na relacje ojcowskie. Wszystko zacznie się od niewinnej jazdy, co potem może przełożyć się na wspólną pracę w warsztacie i dalekie wyjazdy własnymi samochodami.