do kasy suma: 0,00 zł
Promocje
Samochód RC Subotech BG1513B 2.4G 2CH 4x4 RTR 1:12
Samochód RC Subotech BG1513B 2.4G 2CH 4x4 RTR 1:12
496,00 zł 392,80 zł
szt.
Samochód RC Tracker 2.4Ghz z kamerą FPV HD 720p
Samochód RC Tracker 2.4Ghz z kamerą FPV HD 720p
336,00 zł 264,80 zł
szt.
Czołg RC samochód RC z kamerą Wi-FI 777-270
Czołg RC samochód RC z kamerą Wi-FI 777-270
262,00 zł 206,40 zł
szt.
Dron RC Syma X8SW 2,4GHz WIFI FPV 720p
Dron RC Syma X8SW 2,4GHz WIFI FPV 720p
496,00 zł 392,80 zł
szt.
Dron RC Syma X8PRO 2.4G FPV
Dron RC Syma X8PRO 2.4G FPV
557,00 zł 442,40 zł
szt.
Samochód RC Subotech BG1515 Pathfinder 4x4 1:12
Samochód RC Subotech BG1515 Pathfinder 4x4 1:12
582,00 zł 461,60 zł
szt.
Dron RC Syma X8HG 2,4GHz Kamera HD
Dron RC Syma X8HG 2,4GHz Kamera HD
594,00 zł 472,00 zł
szt.
Dron RC SYMA X8HW 2,4GHz Kamera FPV Wi-Fi
Dron RC SYMA X8HW 2,4GHz Kamera FPV Wi-Fi
496,00 zł 392,80 zł
szt.
Samochód RC tumbler PL
Samochód RC tumbler PL
72,00 zł 54,40 zł
szt.
Samochód RC dwustronny  DOUBLE SIDE YIERDA
Samochód RC dwustronny DOUBLE SIDE YIERDA
114,00 zł 88,00 zł
szt.
Dron RC SYMA X5SW 2,4GHz Kamera FPV Wi-Fi
Dron RC SYMA X5SW 2,4GHz Kamera FPV Wi-Fi
250,00 zł 196,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja o marce Obecny Tata

Cel marki Obecny Tata

 

Marka Obecny Tata to projekt, którego celem jest wspomaganie rodzicielstwa bliskości.

Czym jest rodzicielstwo bliskości?

Rodzicielstwo samo w sobie jest pojęciem znanym i nie wymaga dla większości świadomych rodziców dokładniejszego objaśnienia. W przypadku rodzicielstwa bliskości mamy do czynienia z wymagającym przygotowania się do tej roli modelem wychowania.

Marka Obecny Tata zauważa brak wypracowanej roli ojca w tym modelu. To model, w którym fizyczna i emocjonalna obecność taty jest wynikiem świadomego wyboru.To wspieranie obecnego taty jest celem naszej działalności.Tata to nieodzowny element życia młodego człowieka. Działanie marki Obecny Tata ma wspomagać budowę nowego wzorca ojca. Obecny Tata ma wspomagać świadome kreowanie przyszłości dziecka.

Czym jest obecność taty?

Marka Obecny Tata, mając za cel wspieranie tworzenia się modelu, chce podpowiedzieć czy też wskazać podstawy tworzenia się relacji między dzieckiem i rodzicem:

  • jestem - tata dla dziecka to nie powinna być postać znana z codziennego rytuału kładzenia się spać, okazjonalnego spaceru czy nawet 7-dniowego all inclusive. Starania o zabezpieczenie materialne rodziny to rzecz ważna. Ale brak obecności fizycznej połączone z brakiem obecności emocjonalnej może zniweczyć nasze starania o szczęśliwą przyszłość. Nawiązanie relacji emocjonalnych wymaga zaangażowania i czasu. Czas jednak nie jest tu rozumiany jako ilość godzin, jest on trwale łączony z intensywnością kontaktu. Zaangażowanie, będące kluczowym elementem tworzenia relacji, staje się odpowiedzią na nieco mniejszą ilość godzin spędzonych razem.
  • rozumiem - dziecko to samodzielna istota, niezależna, posiadająca własne potrzeby, pragnienia czy też chociażby zapatrywania estetyczne. Biologiczna więź nie usprawiedliwia narzucania mu własnych oczekiwań. Jego przyszłość, szczególnie przy dzisiejszym poziomie rozwoju technologicznego czy też zmieniających się relacji społecznych, może być tworzona odpowiedzialnie tylko przy akceptacji i zrozumieniu dziecka przez rodzica. Rozumienie drugiego człowieka to mocny fundament przy tworzeniu więzi.
  • kocham - to postawa pełnego zaufania. Zaufanie to staje się obopólne i trwałe.

Dlaczego sklep Obecny Tata?

Trudno nie zgodzić się z tym, że wkraczanie w proces wychowania to bardzo delikatna materia. Odpowiedzialność rodzica jest tu absolutnie kluczowa. Marka Obecny Tata chce skupić się na jednym z jej aspektów. Jest nim zabawa z dzieckiem. Jest działaniem autotelicznym - celem samym w sobie. Po prostu, w zabawie chodzi o zabawę. Jednak nie znaczy to, że można podejść do niej całkowicie beztrosko czy z brakiem przygotowania. Nabywanie kompetencji czy umiejętności, kształtowanie zdolności nie powinny być zostawione przypadkowi. Znalezienie odpowiedniej dla wieku, potrzeb rozwojowych zabawki jest ważnym elementem w procesie zabawy. Marka Obecny Tata wychodzi na przeciw takiej potrzebie.

 

Drogi Tato,

w dobie internetowych gier i społeczności twoja zabawa z dzieckiem w realu staje się przeżyciem niemal magicznym, które utkwi w pamięci twojego dziecka na długie lata i pozytywnie ukształtuje jego całą drogę życiową. Korzyści jakie wypływają z zabawy ojca z dzieckiem są bardzo realne i sprawią, że twoje dziecko czując się bezpiecznie i w centrum uwagi, łatwo i w sposób naturalny nabędzie umiejętności potrzebnych do odnoszenia sukcesów w przyszłości.

Jeżeli nawet poniesie jakąś porażkę będzie wiedziało, jak porażkę przekuć w sukces. Doświadczenia emocjonalne wyniesione z zabawy z tatą mają kolosalne znaczenie w budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich w dorosłym życiu dziecka.  W procesie rozwóju inteligencji emocjonalnej tworzy osobowość wewnątrzsterowna, nie poddająca się zewnętrznym wpływom.

Jako osoba dorosła będzie potrafiło dostrzec złożoność relacji międzyludzkich, właściwie je zrozumieć i z powodzeniem się w nich odnaleźć. Zdrowe relacje to zdrowy duch i umysł. Zdrowy umysł przekłada się na zdrowy tryb życia, na troskę o ciało. Wszystko razem zaś, składa się cegiełka po cegiełce na życiowy sukces. 

Tak więc drogi tato nie zwlekaj, nie odkładaj zabawy z dzieckiem. Niech zabawa przerodzi się w magiczną podróż, która stanie się przygodą życia dla twojego dziecka. 

 

Serdecznie zapraszamy zatem, do odbycia tej niezapomnianej przygody, magicznej podróży z zabawkami ze sklepu Obecny Tata.

Bawcie się dobrze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl